31 grudzień 2019

Uciekinier z cofniętymi uprawnieniami

Pościg prowadzony przez chełmińskich policjantów, skutkował zatrzymaniem kierującego hondą, który uciekał ignorując dawane przez mundurowych sygnały. Jak się okazało, 23-latek chciał uniknąć odpowiedzialności karnej, gdyż wobec niego wydana została decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Za swoje czyny odpowie przed sądem.
REKLAMA

W poniedziałek (30.12.2019) po godz. 11.00 na ul. Polnej w Chełmnie, policjanci miejscowej „patrolówki” zauważyli osobową hondę bez przedniego zderzaka. Chcąc skontrolować napotkany pojazd, funkcjonariusze wydali kierowcy sygnał do zatrzymania. Ten jednak, zignorował to i gwałtownie przyspieszył. Widząc to, policjanci ruszyli za nim w pościg. W pewnym momencie, po przejechaniu kilkuset metrów, 23-latek porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Po chwili został jednak zatrzymany przez biegnących za nim funkcjonariuszy.

Uciekinierem okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu chojnickiego, który chciał uniknąć spotkania z policjantami, gdyż wobec niego wydana została decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Jeszcze tego samego dnia, zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo polegające na poruszaniu się pojazdem pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Natomiast za prowadzenie pojazdu mechanicznego wbrew decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania, grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Ponadto za niewłaściwy stan techniczny pojazdu oraz szereg popełnionych podczas ucieczki wykroczeń, 23-latek został ukarany mandatami.

 
źródło: policja.pl (Autor: asp. Dorota Lewków)
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chełmnie

kiedy
2020-03-01 16:00
miejsce
Kino Rondo, Chełmno, Dworcowa 23
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-07 16:00
miejsce
Kino Rondo, Chełmno, Dworcowa 23
wstęp biletowany