Organizacje pozarządowe wesprą ochronę zdrowia

zdjęcie: Organizacje pozarządowe wesprą ochronę zdrowia / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Sto dwadzieścia tysięcy złotych trafi do czternastu organizacji pozarządowych, zajmujących się ochroną i promocją zdrowia. Samorząd województwa przyznał dofinansowanie w konkursie dla ngo-sów na realizację zadań publicznych.

Rolą samorządu województwa jest promocja i ochrona zdrowia w regionie, dlatego wspieramy organizacje pozarządowe, których celem jest dobre życie mieszkańców - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Dzięki wsparciu odbędą się kursy pierwszej pomocy organizowane między innymi przez Uczniowski klub sportowy "Orlik" z Kcyni (powiat nakielski), bydgoską Fundację o To Chodzi Edukacja Bez Granic czy Polski Czerwony Krzyż. Warsztaty "Słodka epidemia" o tym, jak skutecznie radzić sobie z nadwagą i nadmiarowym jedzeniem dla mieszkańców i specjalistów z regionu poprowadzi fundacja FITMIND ze Złotopola (powiat lipnowski). Toruńska Fundacja Światło dzięki dofinansowaniu zorganizuje warsztaty w ramach Akademii Walki z Rakiem.

Dotacje dla pozarządówek w liczbach:
  • 7 milionów na realizację projektów NGO z budżetu województwa kujawsko-pomorskiego;
  • 20 konkursów dla pozarządówek z różnych zakresów działalności, ogłoszonych w grudniu 2022 roku;
  • 120 tysięcy złotych na realizację projektów wspierających ochronę zdrowia (konkurs 10/2023);
  • 14 projektów z regionu otrzyma wsparcie na realizacje zadań w tym konkursie;
  • 16,5 tysiąca - najwyższa dotacja przyznana w tym konkursie.
Samorząd województwa corocznie wspiera realizację projektów organizacji pozarządowych w dziedzinie kultury, sportu, rozwiązywania problemów uzależnień, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, turystyki oraz działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. W tym roku w puli środków blisko 7 milionów złotych, które zostały rozdysponowane w ramach 20 konkursów.

2024-04-27 18:00