Dbamy o bezpieczeństwo mieszkańców

fot. nadesłane
Maseczki ochronne dla mieszkańców regionu, które przekażemy samorządom lokalnym i ośrodki wytchnieniowe dla walczących z epidemią - Urząd Marszałkowski inicjuje i realizuje kolejne projekty mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu.
REKLAMA
Maseczki ochronne

Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych rozpoczęły produkcję maseczek ochronnych. Nowy produkt to maseczki typu drugiego, które nie przepuszczają 99% bakterii i wirusów. Urząd Marszałkowski zakupi je od firmy, a następnie, w oparciu o zapotrzebowania zgłaszane przez samorządy terytorialne, rozdystrybuuje na poszczególne jednostki. Do tej pory w perspektywie trzech miesięcy, otrzymaliśmy zapotrzebowanie na blisko 200 tysięcy maseczek.

- Poprosiliśmy samorządy terytorialne o podanie zapotrzebowania na maseczki ochronne w trzech perspektywach czasowych: tygodnia, miesiąca i trzech miesięcy. Ich dostawa nie będzie więc jednorazową pomocą. – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Samorządy, które nie wysłały jeszcze zgłoszeń  mogą kierować informacje o zapotrzebowaniu na adres mailowy sekretariatu Departamentu Planowania Strategicznego i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego: pg.sekretariat@kujawsko-pomorskie.plOśrodki wytchnieniowe

Urząd Marszałkowski opracowuje koncepcję funkcjonowania tzw. ośrodków wytchnieniowych. Oferta będzie skierowana do osób, które walczą z epidemią, przede wszystkim lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych. W ramach projektu zostaną udostępnione dwie placówki z naszego regionu: ośrodek „Wilga” w Górznie” i „Daglezja” w Przysieku.


Pomoc bezdomnym

W tym trudnym okresie nie zapominamy o osobach bezdomnych. Siostry albertynki z Bydgoszczy udostępnią im domy holenderskie, które Urząd Marszałkowski zakupił dla ofiar nawałnicy z 2017 roku.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
10523
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chełmnie