Zbyt szybka jazda przyczyną zdarzeń drogowych

Nadmierna prędkość była przyczyną dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło w Klamrach. Kierujący zostali ukarani mandatami karnymi. Apelujemy o ostrożność i zdjęcie nogi z gazu.
REKLAMA

W piątek (06.12.2019) po godz. 10.00 w Klamrach, doszło do zdarzenia drogowego. Z ustaleń policjantów będących na miejscu wynika, że 26-letnia kierująca BMW, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w skutek czego, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, dachowała i wpadła do przydrożnego rowu. Kobieta została ukarana mandatem karnym, była trzeźwa.

Do kolejnego zdarzenia, którego przyczyną była zbyt szybka jazda, doszło w sobotę (07.12.2019) po godzinie 16.00 w Klamrach, gdzie 39-letni kierujący porsche uderzył w przydrożną latarnie. Mężczyzna został ukarany mandatem.

Nadmierna prędkość to nadal główna przyczyna zdarzeń drogowych. Warto pamiętać też o tym, że trudne warunki atmosferyczne związane z jesienną aurą nie sprzyjają bezpieczeństwu na drogach. Mokra nawierzchnia, opady deszczu oraz leżące na jezdni liście zmniejszają przyczepność opon i wydłużają drogę hamowania.

Apelujemy do kierowców o ostrożność, rozsądek i zdjęcie nogi z gazu.

 
źródło: policja.pl 
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chełmnie

kiedy
2020-03-01 16:00
miejsce
Kino Rondo, Chełmno, Dworcowa 23
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-07 16:00
miejsce
Kino Rondo, Chełmno, Dworcowa 23
wstęp biletowany