Uciekał samochodem przed policjantami. Swoją jazdę zakończył w przydrożnych zaroślach

fot. KPP w Chełmnie
Kierowca osobowego volkswagena najpierw nie zastosował się do wydanego przez policjantów sygnału do zatrzymania, później uciekał przed oznakowanym radiowozem. Teraz może trafić za kratki nawet na 5 lat.
REKLAMA

W niedzielne popołudnie (14 maja 2023 roku), policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Chełmna, w miejscowości Kolno postanowili skontrolować kierowcę jadącego golfa. Ten, na widok sygnału wydanego przez mundurowych przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Uciekający kierowca nie zwracał uwagi na jadący za nim radiowóz i wysyłane przez niego sygnały świetlne i dźwiękowe.

Pościg zakończył się po kilku kilometrach. W Nowejwsi Chełmińskiej, na ostrym łuku drogi kierowca wpadł w poślizg i wjechał w przydrożne zarośla. Mężczyzna podjął jeszcze próbę pieszej ucieczki, ale szybko został obezwładniony przez policjantów. Okazało się, że kierowcą był 27-latek mieszkający w gminie Chełmno. uciekał, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania. W chwili badania nie był pod wpływem alkoholu ani środków odurzających.

W pojeździe, oprócz kierującego znajdował się pasażer. Szczęśliwie, w wyniku tego zdarzenia nikomu nic się nie stało. Samochód uciekiniera został odholowany na parking strzeżony.

Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Chełmno
10.5°C
wschód słońca: 04:25
zachód słońca: 21:02
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chełmnie

kiedy
2023-10-13 18:30
miejsce
Kino Rondo, Chełmno, Dworcowa 23
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-15 17:00
miejsce
Kino Rondo, Chełmno, Dworcowa 23
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-23 17:00
miejsce
Kino Rondo, Chełmno, Dworcowa 23
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-18 18:30
miejsce
Kino Rondo, Chełmno, Dworcowa 23
wstęp biletowany