kategoria: Na Sygnale
24 lipiec 2024

Służby z profilaktyką na chełmińskim rynku

fot. KPP w Chełmnie
Policjanci, strażacy i strażnicy miejscy z Chełmna rozstawili swoje stanowiska promocyjne na płycie rynku w Chełmnie, zachęcając do wstąpienia w swoje szeregi, a przy okazji uatrakcyjniając wędrówki po starym mieście szczególnie najmłodszym turystom. Nie obyło się bez rozmów na temat bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie nie współpracują tylko w trakcie prowadzonych działań ratowniczych. Nasze służby regularnie uczestniczą w lokalnych przedsięwzięciach, mających na celu promowanie bezpiecznego i zdrowego stylu życia. Tak też było w minionym tygodniu. Na stanowiskach promocyjnych można było wejść do policyjnego radiowozu i wozu bojowego straży pożarnej, zobaczyć sprzęt używany przez w codziennej służbie i przejść wyznaczony odcinek z założonymi alkogoglami.

Policjanci opowiadali również o tym, jak zachowywać się w sytuacji, kiedy jesteśmy świadkami wypadku, sytuacji zagrożenia, lub gdy ktoś potrzebuje pomocy. Dla odwiedzających przygotowane były upominki, materiały promocyjne, a także owocowe przekąski.

2024-09-21 17:00
Chełmiński Dom Kultury, Chełmno,...
2024-09-21 19:00
2024-09-29 17:00