30 wrzesień 2022

Profilaktyczny tydzień w Komendzie Powiatowej Policji w Chełmnie

fot. KPP w Chełmnie
Policjanci z Chełmna i Posterunku Policji w Unisławiu odbyli szereg spotkań z dziećmi, w trakcie których opowiadali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a także o swojej pracy. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć pokaz posłuszeństwa policyjnego psa oraz włączyć sygnały w policyjnym radiowozie.

Już od poniedziałku (26 września) mundurowi rozpoczęli cykl spotkań z dziećmi z przedszkoli i szkół w powiecie chełmińskim. Funkcjonariusze odwiedzili przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola Tęczowy Zakątek, Niepublicznego Przedszkola Calineczka, przedszkolaków z Kijewa Królewskiego, a także podopiecznych Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Chełmnie. Niektóre grupy odwiedziły policjantów w budynku komendy przy ul. Świętojerskiej, gdzie miały możliwość zobaczyć służbowego psa, zwiedzić policyjny areszt i miejsce pracy dyżurnego, a także posiedzieć w oznakowanym radiowozie.

W trakcie spotkań, w ramach akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły”, mundurowi mówili o bezpiecznych zachowaniach w ruchu drogowym, a także przypominali o obowiązku używania elementów odblaskowych, tym bardziej, że w jesienne poranki widoczność nie jest już tak dobra.

Chełmińscy funkcjonariusze już zaplanowali kolejne spotkania z dziećmi i młodzieżą z placówek oświatowych na terenie powiatu chełmińskiego.

2024-04-27 18:00