16 sierpień 2022

Pijana rowerzystka zakończyła swoją podróż w szpitalu

zdjęcie: Pijana rowerzystka zakończyła swoją podróż w szpitalu / pixabay/1566696
Mieszkanka gminy Stolno postanowiła spróbować swoich sił, jadąc jednośladem w stanie nietrzeźwości. Jazdę zakończyła leżąc na asfalcie. Niezbędna była również pomoc medyczna. Teraz kobieta będzie tłumaczyć się przed sądem.

W sobotę (13 sierpnia 2022), tuz po godz. 19.00, policjanci z Chełmna otrzymali zgłoszenie dotyczące kobiety, która jadąc rowerem w miejscowości Małe Czyste upadła na asfalt i potrzebuje pomocy. Na miejsce wezwano również karetkę pogotowia. Okazało się, że rowerzystka stanowczo przesadziła tego dnia z alkoholem. Badanie alkomatem wykazało, że 46-latka miała w organizmie 2,4 promila. Załoga medyczna podjęła decyzję o przewiezieniu kobiety do szpitala na badania. Nie uniknie ona jednak kary za swój czyn. Odpowie przed sądem za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości, za co grozi jej kara grzywny nie niższa niż 2500 złotych i zakaz prowadzenia pojazdów innych, niż mechaniczne.

Podobny los mógł spotkać mężczyznę, który tego samego dnia tuż przed północą próbował jechać rowerem w Raciniewie. W tej sytuacji zareagował świadek, który widząc stan 30-latka nie pozwolił mu na jazdę. Ten jednak nie chciał słuchać, a do tego zaczął być agresywny, dlatego niezbędny był przyjazd patrolu policji. Mieszkaniec gminy Unisław nie docenił troski postronnej osoby i na własne życzenie trafił do izby wytrzeźwień. Mimo wszystko powinien być zadowolony, ponieważ nic mu się nie stało, a opłata za nocleg w izbie wytrzeźwień jest zdecydowanie niższa niż grzywna, którą otrzymałby za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości.

2024-04-27 18:00