4 maj 2012

Noc Muzeów 2012 [program]

zdjęcie: Noc Muzeów 2012 [program] / fot. Podczas Nocy Muzeów turyści będą mogli zwiedzić wiele obiektów (na zdjęciu turyści zwiedzający Muzeum Etnograficzne w pobliskim Toruniu)).
Po raz szósty Muzeum Ziemi Chełmińskiej obchodzi „Noc Muzeów”. Dnia 19 maja 2012 roku Chełmińska Informacja Turystyczna będzie czynna w godz. 10.00 – 24.00, natomiast muzeum będzie czynne w godzinach 12.00 – 24.00
W tym czasie bezpłatnie będzie można zwiedzić wystawy stałe: „Dzieje Chełmna” i „Doktor Ludwik Rydygier (1850 – 1920) – światowej sławy chirurg” oraz ekspozycję czasową: „Akt –fotografie w technice gumy” autorstwa Tomasza Grabiec.

Od godziny 12.00  będzie można wejść na taras Ratusza (bilet w cenie 2 zł). Noc Muzeów jest jedynym dniem w roku, kiedy to chełmińscy muzealnicy zapraszają gości do podziwiania panoramy Chełmna z tego punktu widokowego.

16.30 otwarcie wystawy: „Akt–fotografie w technice gumy” autorstwa Tomasza Grabiec – w Sali Mieszczańskiej Ratusza.

20.00 – Koncert akordeonowy w Sali Mieszczańskiej Ratusza : "Akordeon na Drabinie?"w wykonaniu Tomasza Drabiny. W programie: argentyńskie i polskie tanga, kawiarniana muzyka paryska w stylu "musette", nastrojowe tematy bałkańskie, melodie włoskie, muzyka filmowa oraz własne kompozycje.

21.30 –  Nocny „Spacerek po Chełmnie” – w programie m.in. zwiedzanie Ratusza, wejście na taras, historia Rynku, ul. Toruńska, zwiedzanie kościoła św. Ducha połączone z prezentacją uzbrojenia rycerskiego z okresu bitwy pod Grunwaldem oraz pokazami walk zaprezentowane przez Chorągiew Ziemi Chełmińskiej. Przewodnik -  Anna Grzeszna – Kozikowska.

Ponadto 19 maja 2012 roku w Chełmnie będzie można skorzystać z następującej oferty:

11.00 – 18.00 – Piknik Strzelecki na osadzie średniowiecznej przy ul. Kościelnej, przygotowany przez Zastęp Rycerski z Chełmna oraz Twierdzę Chełmno.

18.00 – Koncert pt. „Region Chopina”.  Wystąpią: Paweł Kowalski - fortepian, Barock Quartet w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. G.G.Gorczyckiego przy ul. Świetojerskiej 3 – (Organizatorzy: Urząd Marszałkowski, bydgoska Fundacja Muzyka u Źródeł; Partnerzy: Państwowa Szkoła Muzyczna w Chełmnie, Urząd Miasta Chełmna)

Bezpłatne zaproszenia dostępne są w Chełmińskiej Informacji Turystycznej w Ratuszu - Rynek 28
Wstęp wolny!

Kolejna „Noc Muzeów” już za rok.

Organizatorzy Nocy Muzeów:
Muzeum Ziemi Chełmińskiej