31 styczeń 2012

„Czarno na białym”: premiera spektaklu

zdjęcie: „Czarno na białym”: premiera spektaklu / fot. archiwum TM.
fot. archiwum TM.
Grupa teatralna Chełmińskiego Domu Kultury na premierę spektaklu „Czarno na białym”, która odbędzie się 5.02.2012 w Sali Mieszczańskiej Muzeum Ziemi Chełmińskiej, o godz. 16.00. Sprawdź, gdzie odebrać bezpłatne wejściówki!
DARMOWE WEJŚCIÓWKI DO ODBIORU W CHDK  ORAZ W RATUSZU od środy 25 stycznia - OGRANICZONA LICZBA  MIEJSC,natomiast 4.02. o godz. 13.30 odbędzie się próba otwarta bez wejściówek.

Występują:

Michalina Chmielewska
Małgorzata Domagalska
Aleksandra Hejda
Monika Metera
Klaudia Peplińska
Klaudia Rogalska
Sylwia Szczęsna
Reżyseria: Iga Jambor-Skupniewicz
Scenografia: Iga Jambor-Skupniewicz
Piosenki: teksty-Marta Guśniowska
muzyka-Andrzej Skupniewicz

Koło teatralne przy Chełmińskim Domu Kultury działa od lutego 2011 roku. W programie zajęć teatralnych mieści się interpretacja prozy i wiersza, dykcja, emisja głosu, impostacja głosu, ruch sceniczny, tworzenie postaci w spektaklu, oraz porady logopedyczne. A to wszystko w formie zabaw, etiud i ćwiczeń. Zajęcia skierowane są do gimnazjalistów i licealistów. Odbywają się we wtorki i czwartki w godz. 16-20. Grupa zaprezentowała sie podczas programu LAURKA DLA MAMY  przygotowanego z okazji Dnia Matki. Premiera odbyła się w kinie Rondo 26 maja 2011 roku. Młodzi aktorzy wystąpili również przed słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chełmnie oraz w imprezie plenerowej organizowanej przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Chełmnie w projekcie "OHP jako realizator usług rynku pracy"

Zajęcia z grupą prowadzi Iga Jambor-Skupniewicz  -  absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Studia ukończyła w 2009 roku. Obecnie współpracuje z Teatrem „Afisz” w Toruniu oraz Bydgoskim Teatrem Lalek „Buratino”. Realizuje także własne pomysły sceniczne.

Źródło: UM Chełmno