21 kwiecień 2023

Wiosenne porządki pętli przy Dworcu Centralnym

zdjęcie: Wiosenne porządki pętli przy Dworcu Centralnym / pixabay/4481007
W nadchodzący weekend odbędzie się sprzątanie pętli autobusowej przy Dworcu Centralnym. W związku z tym ruch autobusów zostanie zmieniony.
REKLAMA

Zarząd Oczyszczania Miasta (ZOM) zaplanował mycie przystanków autobusowych. Porządki obejmą teren pętli przy Dworcu Centralnym - sprzątane będą ławki i gabloty z rozkładami, a także barierki i chodniki.

"Ze względu na duży zakres prac, gruntowne umycie całej pętli rozłożone jest na dwa dni. Porządki rozpoczną się wczesnym rankiem w sobotę i potrwają przez cały dzień, w niedzielę służby oczyszczania planują zakończenie prac do godziny 14. Dla komfortu i bezpieczeństwa pasażerów, podczas porządków przystanki będą czasowo zamykane i przenoszone. Informacje o zmianach można śledzić na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego oraz w mediach społecznościowych" - poinformowała Monika Beuth, rzeczniczka prasowa Urzędu m.st. Warszawy

ZOM prowadzi regularne porządki przystanków autobusowych, które do jesieni zostaną umyte minimum 4 razy, a w najbardziej uczęszczanych przez pasażerów miejscach nawet 8 razy. Przystanki są systematycznie zamiatane, a kosze na śmieci regularnie opróżniane kilka razy w ciągu doby. Jeżeli mimo to występują zanieczyszczenia, należy zgłosić to za pośrednictwem Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115. W takich sytuacjach przystanki są sprzątane interwencyjnie. Jak poinformowała Monika Beuth najczęściej dotyczy to usuwania pseudograffiti, nielegalnych ogłoszeń czy wybitych szyb.(PAP)

autorka: Weronika Wiśniewska

ww/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Chełmno
14.2°C
wschód słońca: 04:17
zachód słońca: 21:17
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chełmnie

kiedy
2024-10-27 16:00
miejsce
Kinoteatr Rondo, Chełmno, Dworcowa 23
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-27 16:00
miejsce
Kinoteatr Rondo, Chełmno, Dworcowa 23
wstęp biletowany
kiedy
2024-11-08 19:00
miejsce
Hulanka_pub, Chełmno, ul. Młyńska 7
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-01 17:00
miejsce
Chełmiński Dom Kultury, Chełmno,...
wstęp biletowany